Stosowane w branży budowlanej remontowej i wykończeniowej agregaty tynkarskie są urządzeniami przeznaczonymi do prac wewnątrz budynków i na zewnątrz. To nowoczesny sprzęt, który jest alternatywą tradycyjnie używanych narzędzi tynkarskich w wersji manualnej.

Agregat tynkarski to urządzenie, które zostało zaprojektowane z myślą o potrzebach specjalistów, poszukujących zamiennika różnego typu narzędzi tynkarskich, które wymagają obsługi manualnej. Wysokiej jakości agregat tynkarski jest w stanie zastąpić nawet kilka wyżej wymienionych narzędzi. Do jego obsługi nie wymagana jest specjalistyczna wiedza czy umiejętności, a także duża liczba osób. To sprzęt z zabezpieczonymi podzespołami, które nie ulegają procesowi korodowania pod wpływem wilgoci. Za sprawne działanie tego urządzenia, odpowiada wysoko wydajny kompresor bezobsługowy, wytrzymałe motoreduktory, wbudowana pompa wody, a także specjalny blok wodno-powietrzny, wykonany ze stali nierdzewnej. Do podzespołów, które posiada agregat tynkarski, znajdujący się w naszym asortymencie, zaliczane są reduktory ciśnienia wody, zawory elektromagnetyczne i czujniki ciśnieniowe. To sprzęt, który może posiadać kabel elektryczny, służący do podłączenia tego urządzenia do źródła zasilania. Nowoczesny agregat tynkarski ma specjalnie dobrane zabezpieczenie przed niepożądanymi spadkami napięcia i ryzykiem uszkodzenia podzespołów elektrycznych.

Agregaty tynkarskie – sprzęt ułatwiający nanoszenia zapraw murarskich na ścianach wewnątrz i na zewnątrz budynków

Wydajna w działaniu maszyna do tynkowania, może być używana przez wiele godzin w ciągu dnia, bez potrzeby odłączania tego sprzętu od źródła zasilania. To urządzenie, które posiada wodny wąż z gumy, doprowadzający wodę. Sprzęt ten jest stosunkowo łatwy do transportowania i przenoszenia. Dzięki niemu można nałożyć kilka cienkich i szybkich do wyschnięcia warstw tynku, w sposób estetyczny, trwały i bezproblemowy. Eliminuje to ryzyko powstawania smug czy innych defektów, które mogą pojawić się w trakcie ręcznego wykonywania prac tynkarskich. Warto dodać, że maszyna do tynkowania z naszego sklepu internetowego, znacznie skraca czas, jaki potrzebny jest do położenia zaprawy tynkarskiej czy tynku na powierzchnię ściany, zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Dzięki temu firma korzystająca z tego urządzenia, jest w stanie przyjąć i wykonać większą ilość zleceń, co przekłada się na znaczne korzyści finansowe oraz lepszą kondycję tego przedsiębiorstwa. Maszyna do tynkowania ma obszerny zasobnik, do którego wsypuje się gotową mieszankę. Sprzęt ten posiada funkcję automatycznego mieszania materiału z wodą, co również eliminuje potrzebę wykonywania tego ręcznie i tracenia dużej ilości czasu. Gotowa zaprawa, bardzo starannie wymieszana, jest następnie tłoczona przez wysokowydajną pompę ślimakową, wężem podawczym do końcówki natryskowej.

Dlaczego agregat tynkarski sprawdza się przy wykonywaniu elewacji dekoracyjnych?

Agregat tynkarski, zaprojektowany i wykonany przez renomowaną firmę, zajmującą się produkcją tego typu urządzeń, bez trudu rozprowadzi tynk, bez względu na jego konsystencję czy kolor. Jest to szczególnie przydatne, gdy prace wykonywane są wszędzie tam, gdzie liczy się bardzo estetyczny efekt wykonywanej pracy. Agregat tynkarski zapobiega powstawaniu zgrubień na powierzchni ścian czy elewacji, które często są widoczne pod pewnymi kątami. Maszyna do tynkowania, dostępna na naszej stronie internetowej, posiada konstrukcję, która ułatwia jej sprawne przemieszczanie, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Cztery koła jezdne, obracające się wokół własnej osi, ułatwiają transportowanie tego sprzętu w dowolnie wybrane miejsce. Natryskowe nanoszenie tynku na ścianę przy pomocy proponowanej przez nas maszyny, nie wpływa negatywnie na komfort, jakość i bezpieczeństwo pracy. To sprzęt, który może być wykorzystywany również przy tworzeniu tynków artystycznych. Zaletą maszyny do tynkowania jest to, że nanoszenie z jej pomocą tynku na ścianę, jest procesem w pełni kontrolowanym, ponieważ osoba obsługująca to urządzenie, w każdej chwili może zaprzestać wykonywania swoich działań, aby ocenić efekty pracy.

Coraz więcej firm z branży budowlanej i remontowej posiada w swoim parku maszynowym agregat tynkarski. To sprzęt niezawodny, szybki w działaniu i przede wszystkim ułatwiający wykonywanie prac tynkarskich, zarówno tych prowadzonych wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynków